Зелена Пченица Смути Еликсир

1658

Една од првите супер храни што стана хит во светот е Зелена Пченица во прав.
Био Космос зелена пченица соджи хлорофил, зелен пигмет во растинијата кој го прочистува организмот и му дава енергија. 

Untitled-1

 

Состав:

45 гр блитва

2 киви излупени

1 Банана излупена

3 супени лажици бадеми

1 кафена ложечка Био Космос зелена пченица во прав

1 шока вода

1 шоља мраз

Pchenichna_treva_vo_prav_organska_120gr

 

Био Космос зелена пченица можете да ја најдете во поголемите маркети Рамстор, Веро, Тинекс, и во продавниците на Био Космос

Рецептот е превземен од: https://greenblender.com/smoothies/recipes/wheatgrass-elixir