Доручек со високо количество на влакна

1770

Смути оброк потопен со Био Космос како во прав и Био Космос крцкави мусли
Овој оброк се состои од супер храна за вашето тело за која велат ќе ви даде енергија и ќе ви го подобри имунитетот. Одличен оброк за одличен почеток на вашата рабтна недела

 

Рецепт:

15 гр Спнаќ
1 Банана излупена
1 Јаболко излупено и исецкано
1 кафена лажичка Био Космос Цејлонски Цимет во прав
1 1/2 супена лажица Био Космос како во прав
1/3 шоља Био Космос крцкави мусли
1 шоља бадемово млеко
1 шоља мраз

a-purely-elizabeth-chocolate-cinnamon-smoothie-bowl-recipe-3-960x540

 

 

Ние ги користевме крцкавите мусли на Био Космос.

chocolate&maca

Рецептот е превземен од: https://greenblender.com/smoothies/recipes/purely-elizabeth-chocolate-cinnamon-bowl