среда, 11 декември, 2019

Зошто семето од сончоглед е здрава ужина

Доколку барате здрава ужина која ќе ве засити но во исто време и исполни вашиот организам со хранливи материи, семињата од сончоглед се вашиот...

Рузмарин

Едни од најпознатите, интересни и уникатни здравствени приодобивки од користење на рузмарин вклучуваат способност за зајакнување на меморијата, подобрување на расположението, намалување на воспалениjа,...

11 бенефити на бадемово млеко кои можеби не сте ги знаеле

Во прилог прочитајте 11 бенефити на бадемовото млеко кои можеби не сте ги знаеле, а можат да ви послужат за да баш бадемовото млеко...

Зошто да го користите маслото од семе од грозје за вашата...

И покрај тоа што можете да го користите и во кујната, маслото од семки од грозје, всушност, има многу корист како третман за вашата коса....

21 причина зошто да го користите шеа путерот

Во прилог прочитајте 21 причина зошто да го користите шеа путерот, што е шеа путер и кој шеа путер да го изберете за користење. Што...

Рогач е вкусен и сладок додаток

Во следниот прилог прочитајте зошто рогач е вкусен и сладок додаток на вашите јадења, десерти и е супер замена за луѓето кои сакаат да...

Придобивки од виолетова пченка

Виолетова пченка e суперхрана од античките Анди, чиe чудо е откриенo од страна на Инките одамна и продолжува да се открива нејзината придобивка во...

Бао баб – Топ придобивки за здравје и убавина

Бао баб е 100% природно и органско супер овошје од Африка. Тоа е единствено овошје во светот кое се суши на гранка, производувајќи суперхрана...

15 употреби на нане кое можеби не сте ги знаеле

Bистинскo ботаничкo чудо, нането е многу едноставно за грижа, а неговиот пријатен мирис е добредојден во секоја градина. Најдобриот дел на оваа растение е...

17 здравствени придобивки на користење на ванила

Може да ви изгледа изненадувачки но придобивките од екстрактот од ванила или неговата сурова употреба може да биде од корист на вашата кожа, како и...

ПРОЧИТАЈТЕ

Сирупот од меласа во ново пакување

Меласата од шеќерна трска е густ, темен сируп, кој се добива при процесот на обработка на шеќерната трска. Овој сируп ги содржи сите витамини...

Нови вкусови на тофу!!

Нови вкусови на тофу: Тофу натурал, Тофу пржено со чили Тофу со соја сос Купете и пробајте ги нашите нови вкусови на тофу на: - http://www.biocosmos.mk/macrobiotic/tofu-and-seitan

Голем избор на органски и безглутенски баршна!!

Голем избор на органски и безглутенски брашна: -Бадем -Интегрален ориз -Просо -Хељда -Овес -Костен -Кокос -Наут Купете и пробајте ги нашите органски безглутенски брашна на: - http://www.biocosmos.mk/organic/organic-flour

НОВО, ЗДРАВО и ВКУСНО!! Овесни каши

Пробајте ги новите органски и конвецнионални овесни каши за вашиот појадок нека биде здрав и вкусен 😁 Неколку бенефити на овесните каши се: -Тие се извор на влакна. -Тие...

Органско јојоба масло во ново пакување!

Од сега органското јојоба масло во ново пакување, и се повеќе луѓе го користат ова масло бидејќи: - Ја враќа природната влажност и еластичност на...