вторник, 25 февруари, 2020

Lavera природни шампони

Lavera природни шампони за нега и убавина на Вашата коса. Косата треба секогаш да биде соодветно негувана. Негуваната коса придонесува за поголема самодоверба. Жените...

Рецепти кои ќе Ви ја одржат кожата здрава

Има голем број на рецепти кои ќе Ви ја одржат кожата здрава. Природата Ве дарува, а Вие треба да ја вклучите Вашата фантазија и...

Заведувајте со помош на природата-органска козметика

Заведувајте со помош на природата-органска козметика. Органската козметика за нега и убавина е клучна за здравјето на луѓето, свесноста за ризикот кој го носи...

‘Ржта нека биде Ваше секојдневие

Луѓето ги сакаат житарките, но ‘ржта нека биде Ваше секојдневие. Многумина оваа житарка ја поистоветуваат со пченицата, но ‘ржта има подолго и потенко зрно....

Масло од семки од грозје

Масло од семки од грозје се употребува за готвење, како лек во медицината и во козметиката. Маслото од семки од грозје содржи линолова киселина,...

Ги путерот е значаен за Ајурведата

Ги путерот е значаен за Ајурведата, бидејќи го препорачуваат во случај на болест (од лошо варење до губење на помнењето). Ги путерот е путер...

Причина повеќе за да го употребувате етеричното масло од портокал

Причина повеќе за да го употребувате етеричното масло од портокал. Познато е дека етеричното масло од портокал го додаваат во сапуни, лосиони, креми, дезедоранси,...

Полезностите од органскиот сируп од јакон

Полезностите од органскиот сируп од јакон се многубројни. Ова растение се одгледува илјадници години и има широк спектар на употреба. Првенствено се употребува како...

ТЕЧНО ЗЛАТО-ЛАДНО ЦЕДЕНО МАСЛО ОД ЧИА

Течно злато-ладно цедено масло од чиа е неверојатно како и самото семе од чиа. Добро е познато дека чиа семето е неверојатно, можете да...

ЗАБОРАВЕТЕ ГИ АНТИБИОТИЦИТЕ-МАСЛО ОД ЦРНО СЕМЕ

Заборавете ги антибиотиците, масло од црно семе. Ова масло прави чуда. Многумина тврдат дека црното семе е вистински лек, бидејќи го лекува организмот од...

ПРОЧИТАЈТЕ

Фрутаријанство – исхрана базирана само на овошје

Фрутаријанство подразбира исхрана заснована само на свежо овошје, со повремено внесување на јаткасти плодови и различни семки. Целта на овој начин на исхрана не...

НАПРАВЕТЕ РАЗЛИКА: Што е ендемија, што епидемија, а што пандемија?

Во време кога светот живее во постојан страв од масовно заразување со коронавирусот, СЗО предупредува дека засега нема црвен аларм за пандемија, туку дека...

Како правилно се користи сув шампон за коса

Една од најголемите грижи на секоја жена, кога косата е во прашање, е изборот на соодветен шампон. Кога немате доволно време за миење и...

Сок од млада коприва: Го прочистува телото и штити од многу болести

Една од најголемите грешки кои луѓето со години се однесувале кон копривата неправедно, третирајќи ја како коров, но денеска сите сме свесни за нејзините...

Коронавирус: Симптоми, превенција, важни информации

Во време кога речиси целиот свет живее во страв од епидемија на коронавирусот, информираноста околу превенцијата и симптомите, како и начинот на пренесување, е...