вторник, 23 февруари, 2021

годишни архиви: 2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Како повторно да заспиете откако ќе се разбудите среде ноќ

Честопати ви се случува во текот на ноќта да се разбудите и да не можете повторно да заспиете, а знаете дека наутро ве чекаат...

Утринска психо гимнастика за подобро здравје

За да воведете ред и рамнотежа во вашиот живот, правете ги овие четири работи. Вежбајте Среќата, здравјето и продуктивноста се многу поврзани со вежбањето. Ако не...

Колку се здрави оризовите галети?

Оризовите галети се 100% природни, имаат неутрален вкус и не содржат шеќери. Содржат железо, минерал неопходен за производството на здрави црвени крвни зрнца. Железото...

Грешки што ги прават луѓе со висок лош холестерол

Високиот холестерол е предуслов за блокирање на крвните садови поради масните наслаги на нивните ѕидови. Ова го зголемува ризикот од развој на кардиоваскуларни болести...

Сок од домати за регулирање на крвниот притисок

Научниците сметаат дека една чаша сок од домати го намалува крвниот притисок и во смалува ризикот од појава на болести на срцето. Освен тоа, една...