Ефикасен шампон за побрз раст и обновување на косата

121

Не е залудно што кажале дека лекот навистина е пет пари, ако знаете каде да го купите. Па, така и со овој ефикасен шампон против опаѓање на косата.

Оние кои го користеле тврдат дека по кратко време забележуваат никнување на нови влакна на главата.

Потребни состојки:

750 милилитри шампон од коприва
Едно шишенце маслени АД капки
100 милилитри пантенол
50 милилитри рицинусово масло
30 милилитри масло од коприва

Подготовка:

Од шампонот од еден литар, претурете 250 мл во друг сад, за да имате каде да ги додадете другите состојки. Измешајте ги капките, пантенолот и маслата во шампонот. Пред употреба секогаш добро протресете. Резултатите се забележливи по половина пакување.

Ако имате сува коса, препорачливо е да го изоставите пантенолот, бидејќи тој дополнително ја суши косата.