Пилинг за лице од лимон и шеќер

28

Домашните пилинзи може да ги подготвите од природни состојки, а да бидат ефикасни како да сте биле во скап козметички салон.

Доколку сакате да го вратите свежиот сјај на вашата кожа, тогаш можете да го направите тоа со лимон и шеќер. Земете шеќер ставете една лажичка сок од лимон и шест лажици бадемово масло. Нанесете на кожата, почекајте неколку минути, па потоа отстранете го пилингот.