Шејк од смокви

16

За да го направите овој вкусен шејк потребни ви се пет смокви, цела банана, пола литар млеко и малку ванила.

Сите состојки ги мешате во блендер, сервирате во омилената чаша со малку мраз и уживате во убавиот вкус.