вторник, 22 септември, 2020

дневен Архива: 11/09/2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Направете чај од банана за добар сон

Поради многубројните корисни својства и складиштето на витамини, чајот од банана најчесто се препишува на луѓе кои страдаат од несоница. Затоа, за оние кои...

Тајната за долг и здрав живот на Далај-лама

Далај-лама го прослави својот 85-ти роденден на 6 јули. Тој има изјавено дека неговата цел е да ја доживее 110-тата година, а таква цел...

Природен еликсир за чистење на белите дробови

Ако сте пушач повеќе од пет години, сигурно чувствувате последици од оваа нездрава навика. Бронхитисот, како и пушачката кашлица е сигурно нешто со што...

Стресот од канцеларија не го внесувајте дома

Кога зборуваме за ослободување од стресот, многу е важно работниот ден да не го “носите дома”. Сè што се случило во канцеларијата, таму нека...

Нејзиното величество – водата

Сите знаеме колку е важна водата за нашето здравје. Таа помага во регулирање на речиси сите процеси во нашето тело. Доколку сте од оние на кои...