Сода бикарбона за чисто лице

15

Доколку имате проблематична кожа, тогаш бидете внимателни во изборот на козметика и третмани што ќе ги користите бидејќи во спротивно може само да ја влошите работата.

Еден природен пилинг од којшто ќе успеете да ги намалите акните на лицето е со помош на сода бикарбона.

Четири лажици сода бикарбона измешајте ги со минерална вода, додека да добиете паста. Нанесете на лицето и оставете да делува околу 10 минути, па убаво измијте со млака вода.