недела, 29 ноември, 2020
Почетна 2020 септември

Месечна Архива: септември 2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Масти што се добри за вашиот организам

Добрите масти кои се составен дел од одредени намирници се многу корисни за нашиот организам. Тие го штитат нашето здравје и нè прават сити,...

Лековитите својства на копривата

Копривата цвета од пролет до есен и е одличен додаток во тестенини, рижото и супи. Таа е многу лесна за подготовка и потребни и се...

Неколку митови за здравата храна

Здравата исхрана е клучна за целокупното здравје на човекот. Затоа Reader’s digest нуди корисни совети и неколку митови што досега сте мислеле дека се вистина. Необработените...

Придобивки од консумирање ленено семе

Задолжително во вашите вечерни ритуали вметнете го и ова, резултатите ќе ве воодушеват… Се верува дека ова било билка која луѓето ја припитомиле. Покрај тоа...

Шармот на вареното вино

Вареното вино е особено актуелно во текот на зимските месеци, а е познато дека има позитивно влијание врз нашето здравје. Меѓу главните функции му...