недела, 29 ноември, 2020
Почетна 2020 септември

Месечна Архива: септември 2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Неколку митови за здравата храна

Здравата исхрана е клучна за целокупното здравје на човекот. Затоа Reader’s digest нуди корисни совети и неколку митови што досега сте мислеле дека се вистина. Необработените...

Придобивки од консумирање ленено семе

Задолжително во вашите вечерни ритуали вметнете го и ова, резултатите ќе ве воодушеват… Се верува дека ова било билка која луѓето ја припитомиле. Покрај тоа...

Шармот на вареното вино

Вареното вино е особено актуелно во текот на зимските месеци, а е познато дека има позитивно влијание врз нашето здравје. Меѓу главните функции му...

Вкусен вегански чизкејк со малини

Веганската исхрана не треба да значи дека треба да се користат комплицирани и скапи продукти. Доказ за тоа е овој вегански чизкејк со малини. За...

Зошто кесичката чипс секогаш е полупразна?

Иако го бие лош глас дека не е здрав за јадење, не постои човеч кој барем еднаш не грицкал некаков чипс. Но, дали сте...