сабота, 28 ноември, 2020
Почетна 2020 октомври

Месечна Архива: октомври 2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Вегански бургери од наут и тиква

Одличен рецепт за време на есенските и зимските месеци! Потребни состојки: 250 г сварен наут 250 г пире од тиква 60 г сечкам кромид 30...

Изгледот на плодот покажува кој орган го лечи

Дали сте приметиле дека плодот од оревот потсетува на мозок, а плодот од грав на бубрег? Токму таквата сличност на формата покажува дека таа...

Домашен сок од калинки

Сокот од калинка има бројни бенефити за здравјето, па затоа можете да си го подготвите во домашни услови. Потребни состојки Две исчистени калинки Еден сок од цеден...

Сирова торта со моркови

Иако звучи малку необично, морковите се одлични за комбинирање во лесни и здрави десерти. Потребни состојки Половина килограм моркови 100 грама мед 100 грама суво грозје 100 грама кокос 100...

Крем чорба од компир – идеална за зимските денови

Кога температурата надвор е околу нулата, сите бараме начин како да се затоплиме. Еден едноставен деликатес може да ви помогне во тоа. За чорбата со...