сабота, 24 октомври, 2020

дневен Архива: 06/10/2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Во случај на грип, настинка – не правете ги овие работи

Кога сте болни, ве фатил некој грип или настинка, можеби кивавица, вие треба да му помогнете на вашето тело и организам, прочитајте ги следните...

Бомбици со сирење и маслинки

Направете вкусни бомбици со сирење и маслинки СОСТОЈКИ: 250 гр. маслинки 250 гр. сирење малку магдонос 50 гр. маргарин 100 гр. ореви сол и зачини ПОДГОТОВКА: Се мелат оревите, се сече магдоносот и...

Банана торта без брашно, шеќер и млеко

Ако сакате да направите вкусен десерт што исто така е здрав и нискокалоричен, оваа банана торта е вистинскиот избор. Банана тортата е одлична алтернатива за...

Сите ги правиме овие работи во зима, а тие се навистина штетни за здравјето

Во зима кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и чувствителна. Ова се неколку работи со кои несвесно ја оштетувате кожата. Долго...

Студија: Луѓето лачат хормон на среќа кога гледаат кучиња, еве зошто

Студијата која ја спровеле истражувачите од неколку јапонски универзитети, објавена е во магазинот „Science“ и се состои од два дела. Во првиот дел, истражувачите...