сабота, 17 октомври, 2020

дневен Архива: 09/10/2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Предмети коишто се извор на бактерии

Иако не можеме да ги видиме со голо око, бактериите се насекаде околу нас и ние сме постојано во контакт со нив. Доволно е...

Жалфија – лек за целото тело

Чајот од жалфија се користи за зајакнување на имунитетот и во борбата против многу болести. Овој чај со децении наназад се користи во народната...

Интересни факти за виното

Неколку интересни, повеќе или помалку познати факти за виното: Пиење вино во мали дози е подобро за здравјето одошто воопшто да не се пие. Во светот постојат и...

Здрави ужинки што секогаш треба да ги имате при рака

Здравата храна е одличен извор на енергија и концентрација коишто се неопходни за успешен и продуктивен работен ден. Затоа, ако сакате да бидете фокусирани...

Намирници што не одат на празен стомак

Лекарите предупредуваат дека одредени производи не треба да се јадат на празен желудник, како на пример лута и зачинета храна. Ако навистина немате друг избор...