Совет за совршено утро од Јелена Ѓоковиќ

162

Сопругата на српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена е поборник за здрав начин на живот, па често на социјалните мрежи дели најразлични совети.

Таа со своите виртуелни пријатели споделува совети за совршени утро и уште подобар ден.

“Активно утро со моите деца, многу игри и учење. Потоа мама е подготвена за нејзините рутини. Утринско истегнување, неколку вежби, добри протеински шејкови и спремна сум за остатокот од денот што го поминувам во канцеларија“, вели Јелена.

Секоја вежба, како што вели таа, му дава повеќе кислород на организмот, подобра циркулација, дава сила и енергија.