сабота, 24 октомври, 2020

дневен Архива: 13/10/2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Сите ги правиме овие работи во зима, а тие се навистина штетни за здравјето

Во зима кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и чувствителна. Ова се неколку работи со кои несвесно ја оштетувате кожата. Долго...

Студија: Луѓето лачат хормон на среќа кога гледаат кучиња, еве зошто

Студијата која ја спровеле истражувачите од неколку јапонски универзитети, објавена е во магазинот „Science“ и се состои од два дела. Во првиот дел, истражувачите...

Зачини кои го забрзуваат процесот на слабеење

Додека се борите со напорните и исцрпувачки диети, добро е да ги примените и овие совети. Постојат неколку зачини кои ќе ви помогнат побрзо...

Есенски плод богат со витамин Ц

Одличен е за забите и коските поради комбинацијата калциум, фосфор и магнезиум. Постојат многу причини поради кои во исхраната треба да го додадете костенот, кој...

Како да ги спречите настинките оваа есен

Откако есента и календарски пристигна, може да очекуваме променливо време со пониски температури и дожд. Таквите временски услови се најчеста причина за настинки и...