понеделник, 19 октомври, 2020

дневен Архива: 17/10/2020

ПРОЧИТАЈТЕ

Симптоми на слаб имунитет

Често имате чувсто на слабост и безволност, а не знаете зошто е тоа така? Погледнете ги знаците кои укажуваат на слаб имунитет и работете на...

Ефикасна “борба“ против несоница

Возраста, начинот на живот, околината во која живееме и исхраната имаат свое влијание врз потребата за сон. Без добар сон, нашиот организам не функционира како што...

Што е најстресно додека сте на работа

Во животот потребено е да имате што помалку стрес, затоа што во спротивно никогаш ништо нема да ги постигнете целите. Поставените рокови не се удобно...

Брз ручек – запечен карфиол во рерна

Oдличен предлог за брз и здрав ручек. Состојки: – 1 карфиол – 2-3 лажици павлака – малку рендано сирење – 2 јајца – презла – сув зачин – босилек Подготовка: Исечете го карфиолот на...

Намирници кои ќе придонесат до природно зајакнување на вашиот имунитет

За да го зајакнете вашиот имунитет по природен пат консумирајте ги следниве намирници. Бадеми Освен една унца бадеми што имаат иста вредност на калциум како 1/4...