Домашен сок од калинки

27

Сокот од калинка има бројни бенефити за здравјето, па затоа можете да си го подготвите во домашни услови.

Потребни состојки

Две исчистени калинки

Еден сок од цеден лимон

Две чаши вода

Мед или шеќер по желба

Сите состојки ставете ги во блендер, а потоа добиената смеса процедете ја за да ги отстраните семките од калинките. Уживајте во вкусот!