Црна лимонада за детоксикација

29

Црната лимонада се прави од само три состојки, а има неверојатен ефект на телото.

Црната лимонада го чисти организмот со насобраните маснотии, особено околу стомакот.

Состојката што прави бојата на лимонадата да биде црна, нема вкус, но има способност за исфрлање на штетните материи од телото и ја намалува подуеноста.

Еве како се подготвува:

4 чаши вода

1/4 шолја свеж сок од лимон

1/4 лажица активен јаглен (една таблета)

Измешајте ги сите состојки и по желба додадете уште сок од лимон.

Лимонадата служете ја ладна.