Вкусна чоколадна торта без брашно и шеќер

145

Овој рецепт за вкусен чоколаден колач, доаѓа од Јужна Америка, а не содржи брашно и шеќер.

За негова подготовка е потребно:

Четири јајца

Два портокали

200 грама ореви или бадеми или кокос

Пола лажичка сода бикарбона

За фил:

100 грама темна чоколада

200 милилитри неутрална павлака

Портокалите се ставаат во вода со сода бикарбона и се оставаат половина час. Потоа се варат половина час, додека не омекнат и се мелат во блендер. Се додаваат јајцата и јаткастите плодови или кокосот со малку сода бикарбона. Целата смеса ставете ја во плех и печете 20 минути на 200 степени. Сварете ја слатката павлака и додадете го чоколадото. Прелијте го колачот откако добро ќе се излади.