Мешавина од зеленчук и мед за регулирање на крвниот притисок

110

Зголемен или намален крвен притисок може да претставува знак дека нешто не е во ред во организмот. Наместо да ги занемарувате овие знаци, консултирајте се со вашиот лекар и обидете се на природен начин да го вратите во нормални граници.

Овој рецепт е мешавина од зеленчук и мед, а е наменет за регулирање на крвниот притисок.

Потребни состојки:

200 милилитри сок од морков

200 милилитри сок од цвекло

200 милилитри мед

Еден децилитар алкохол

Сите состојки ставете ги во стаклен сад и оставете ги на темно да отстојат 72 часа. Се препорачува да се зема по една лажица три пати на ден во тек на три месеци.