Пилинг од морска сол и маслиново масло

26

Доколку сакате да го вратите сјајот на кожата на лицето, нема да ви биде потребна скапа козметика или посета на козметички салон. Доволно е да измешате две лажички морска со малку маслиново масло.

Добиената смеса убаво нанесете ја на лицето, масирајте пет минути и потоа исплакнете со млака вода.

Редовно практикувајте го овој пилинг и ќе се ослободите од нечистотии, мртвите клетки и масната кожа.