среда, 30 септември, 2020
Почетна автори мислења од Aleksandra

Aleksandra

578 ПОСТОВИ 0 КОМЕНТАРИ

ПРОЧИТАЈТЕ

Кафето не го скратува животниот век

Добра вест за сите љубители на кафе. Шпански научници сметаат дека пиењето кафе (со или без кофеин) нема лоши последици врз организмот. Резултатите што научниците ги добивале...

Масти што се добри за вашиот организам

Добрите масти кои се составен дел од одредени намирници се многу корисни за нашиот организам. Тие го штитат нашето здравје и нè прават сити,...

Како да се ослободите од лошиот здив

Постојат многу причини за лош здив и сува уста, меѓу кои се пушењето и земање на одредени лекови. Оваа состојба освен што создава непријатен...

Намирници кои ќе ве направат среќни

Нашето расположение е резултат на работата на организмот и надворешните ефекти, чие гориво претставува храната. Токму затоа, не е ни чудно што одредени видови...

Пет работи кои му се случуваат на телото ако не ја сакате својата работа

Ако не ви се допаѓа вашата работа па дури и ја мразите, тоа може да предизвика не само лично незадоволство и фрустрации, туку и...