среда, 13 јануари, 2021

ПРОЧИТАЈТЕ

Вкусна чоколадна торта без брашно и шеќер

Овој рецепт за вкусен чоколаден колач, доаѓа од Јужна Америка, а не содржи брашно и шеќер. За негова подготовка е потребно: Четири јајца Два портокали 200 грама ореви...

Веганска компанија дава 56.000 евра за тримесечен пост

Веганска компанија му нуди на “најголемиот месојадец во Велика Британија“ можност да заработи 50.000 фунти (околу 56.140 евра), доколку стане веган на три месеци. Компанијата...

Пита од готови кори со праз и компири

Можете да ја послужите со јогурт или пак, ако држите до посното, со маслинки или кисели краставички. Потребно ви е: 3 поголеми компири Еден праз Масло Сол, бибер Едно пакување...

Зачини кои го подобруваат здравјето и ги чистат белите дробови

Бројни студии покажаа дека консумацијата на одредени видови храна и пијалоци му помага на телото да се ослободи од штетните материи во организмот. Овие се...

Правило 20 -20 -20, за заморени очи

Бидете свесни за заморот на очите. Ако поминувате многу време пред компјутер или гледате во телефон, може да заборавите да трепкате, а тоа може да...