понеделник, 1 јуни, 2020

Сподели и добиј органско, ладно цедено кокосово масло

Споделете ја објавата на Вашиот профил и најсреќните двајца ќе добијат органско, ладно цедено кокосово масло 310г! Ќе избереме двајца среќни добитници по случаен избор и...

Козјата сурутка како лек

Конечно по долги години козјата сурутка како лек го доби своето заслужено место во продавниците и домовите. Можете да ја најдете сурова и во...

ЗАБОРАВЕТЕ ГИ АНТИБИОТИЦИТЕ-МАСЛО ОД ЦРНО СЕМЕ

Заборавете ги антибиотиците, масло од црно семе. Ова масло прави чуда. Многумина тврдат дека црното семе е вистински лек, бидејќи го лекува организмот од...

Ослабете здраво со индиски тегавец

Индискиот тегавец се нарекува и Psillium husk и е растение со разгранети и многу тесни лисја. Семето на ова растение е многу вредно. Оваа едногодишна билка...

MAКА – КОРЕН ОД ВИСОКИТЕ АНДИ

Mака (лат. Lepidium meyenii) е билка од семејството Cruciferae, со потекло од високите Анди, на денешната територија на Боливија и Перу. Нејзиниот најнизок дел од...

Чоколадна посна торта

Во овие посни денови (или ако сте веган) доколку роденденот ви се наближува сигурно се мислите каква ли торта да направите но да биде...

Ревита производи од матичен млеч

Ревита производи од матичен млеч се природни производи кои ќе го зачуваат Вашето здравје, но ако имате здравствен проблем, тогаш овие производи ќе Ви...

Пробајте сејтан и заборавете на месото

Ако сте љубител на месото, тогаш пробајте сејтан и заборавете на месото (глутен од пченица, односно 100% глутен). Се нарекува месо од причина што го...

Семе од коприва

Семе од коприва може да се употребува како замена за афион во подготовка на леб, крекери, салати, супи, сендвичи итн. Семето од коприва (во...

КУРКУМА – ОДГЛЕДУВАЈТЕ ЈА САМИ

Куркума - одгледувајте ја сами бидејќи има антисептички и антибактериски својства кои одлично прочистуваат и лекуваат голем број на рани. Но, она што ја...

ПРОЧИТАЈТЕ

Црешите ги “бришат“ брчките од лицето

Иако секоја природна брчка на лицето има своја “приказна“, сепак понекогаш постојат генетски или други фактори што го зголемуваат нивното “присуство“ на лицето. Ако сакате...

Што се случува кога ги “крцкаме“ прстите?

Секој од нас има по некоја навика што ја прави со прстите. Дали можеби сте од оние кои сакаат да ги “крцнат“ прстите и...

Зошто да го засакате темното чоколадо?

Ако сте  обожаватели на чоколадо, добрата вест е дека нема потреба да се воздржувате- доволно е само да го консумирате вистинскиот вид, имено најтемното...

Кои мириси ја подобруваат концентрацијата

Мирисите кои ги дишеме, може значително да влијаат на расположението и продуктивноста. Истражувањето на јапонската компанија за вкусови “Такасаго” покажува дека работниците имале помали грешки,...

Како природно да се ослободите од токсините во телото

Во текот на пролетните месеци, се будиме од “зимскиот сон“ и стануваме повеќе свесни за здравјето и изгледот. Затоа, доколку во изминатиот период сте...