петок, 23 октомври, 2020

Нема мислења за прикажување

ПРОЧИТАЈТЕ

Зачини кои го забрзуваат процесот на слабеење

Додека се борите со напорните и исцрпувачки диети, добро е да ги примените и овие совети. Постојат неколку зачини кои ќе ви помогнат побрзо...

Есенски плод богат со витамин Ц

Одличен е за забите и коските поради комбинацијата калциум, фосфор и магнезиум. Постојат многу причини поради кои во исхраната треба да го додадете костенот, кој...

Како да ги спречите настинките оваа есен

Откако есента и календарски пристигна, може да очекуваме променливо време со пониски температури и дожд. Таквите временски услови се најчеста причина за настинки и...

Знаци што укажуваат на хормонален дисбаланс

Ова се неколку знаци што укажуваат на хормонален дисбаланс. Ако препознаете некои од нив, пожелно е да посетите лекар. Промени во изгледот на косата Доколку забележите...

Добри и лоши страни на безглутенската исхрана

Еден од најголемите митови за исхраната е дека откажувањето од глутен ќе ви помогне да ослабете за многу кратко време. Но, освен ако сте...