сабота, 6 јуни, 2020

Рецепт за домашен чипс

Доколку сакате да си подготвите чипс во домашни услови, тогаш запишете го овој рецепт. Потребни состојки: Два компира Масло за јадење Лажичка сол и зачини по избор Компирите исечкајте...

Вегански мафини

Производи: 1 лажица јаболков оцет 1 и ½ чаши бадемово млеко 2 чаши брашно 1 чаша шеќер 2 лажички прашок за пециво Мала лажичка сода Мала лажичка сол ½ чаша кокосово масло,...

Неколку трикови за да го забрзате слабеењето

Доколку сакате да ослабете на здрав начин, треба да се храните здраво и да вежбате. Но, овие трикови можат да ви помогнат и да...

Кога е идеално време за појадок, ручек и вечера

Добро ни е познато дека трите главни оброци во текот на денот не треба да се прескокнуваат, треба да бидат редовни и да изобилуваат...

Рижото со печурки и пармезан

Оваа комбинација е идеална за оние кои сакаат лесен, брз и здрав оброк. Потребни состојки: 300 грама ориз, 100 милилитри бело вино, 300 грама свежи печурки,...

Како да го прочистите организмот по антибиотска терапија

Некои здравствени состојби бараат задолжителна антибиотска терапија. Колку и да сте противник на земање антибиотици, некогаш едноставно, така мора. А, по терапијата, време е да...

Како да вежбате во канцеларија

Канцелариската работа подразбира седење и по неколку часа. Доколку вашата работа е таква, тогаш мора да внимавате и почесто да станувате за да не...

Колачиња со лимон

Освен што свежината на лимонот е убаво да се консумира како сок, овој пат аромата на лимонот се “сели“ кај вкусни и едноставни колачиња. Потребни...

Првото веганско месо во светот доаѓа од OmniFoods

Во свет кој постојано се менува, OmniFoods презема чекор напред со создавање на првото месо направено целосно од растенија. Целта на компанијата е да се направи...

Како сами да си направите парфем?

Најважниот чекор во процесот на подготовка на природен парфем е познавање на основните состојки. Формулата за изработка на еден парфем се дели на: горни,...

ПРОЧИТАЈТЕ

Спортски активности според крвна група

Крвната група е витален параметар за секој човек, но дали на тој начин може да се предодреди видот на спортски активности што најмногу одговораат...

Природни лекови за регулирање на притисокот

Високиот крвен притисок е ризик фактор кој не е проследен со некои посебни симптоми и токму затоа треба постојано да се контролира. Најдобар начин...

Рецепт за домашен чипс

Доколку сакате да си подготвите чипс во домашни услови, тогаш запишете го овој рецепт. Потребни состојки: Два компира Масло за јадење Лажичка сол и зачини по избор Компирите исечкајте...

Вегански мафини

Производи: 1 лажица јаболков оцет 1 и ½ чаши бадемово млеко 2 чаши брашно 1 чаша шеќер 2 лажички прашок за пециво Мала лажичка сода Мала лажичка сол ½ чаша кокосово масло,...

Неколку трикови за да го забрзате слабеењето

Доколку сакате да ослабете на здрав начин, треба да се храните здраво и да вежбате. Но, овие трикови можат да ви помогнат и да...